четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Пронајдена марихуана кај 27-годишник на територијата на Центар

Пронајдена марихуана кај 27-годишник на територијата на Центар

На 24.06.2022 во 20.50 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода А.Р.(27) од Скопје, затоа што кај него е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус