понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 65
home Хроника

Пронајдена малолетничката од Гостивар која беше исчезната

Пронајдена малолетничката од Гостивар која беше исчезната

Вчера околу 15.50 часот во гостиварската населба Дутлок била пронајдена 15-годишната малолетничка од Гостивар, која претходната ноќ беше пријавена за исчезната од нејзиниот татко И.П.(50).

Таа била предадена на родителите.

Коронавирус