недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 59
home Хроника

Пронајдена малолетничката која беше пријавена за исчезната

Пронајдена малолетничката која беше пријавена за исчезната

На 27.05.2019 година во населбата Аеродром во Скопје полициски службеници ја пронашле К.Л.(15) од Скопје, која на 25.05.2019 година беше пријавена дека се оддалеичила од својот дом во Полициската станица Драчево.

К.Л.  е  предадена на семејството.

Коронавирус