понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 6
home Хроника

Пронајдена малолетната скопјанка која беше исчезната

Пронајдена малолетната скопјанка која беше исчезната

На 17.09.2020 околу 22:40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Петре Георгиев“ ја пронашле С.Ќ.(16) од Скопје, за која на 08.09.2020 беше пријавено дека се оддалечила од својот дом.

Таа била предадена на родителот М.Ќ..

Коронавирус