среда, 15. јули 2020. Вести денес: 263
ИЗБОРИ 2020

ДИК СО НОВИ БРОЈКИ: Еве колкава е излезеноста до 19 часот во Македонија

home Хроника

Пронајдена исчезнатата малолетничка од Штип

Пронајдена исчезнатата малолетничка од Штип

Вчера, по преземени мерки на полициски службеници од СВР Штип била пронајдена малолетничка која на 18 месецов била пријавена за исчезната.

Имено 14 – годишна малолетничка, била пријавена за исчезната од страна на нејзината мајка, 31- годишната Е.Ј од Штип на 18.05.2019 година.