вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Хроника

Пронајдена граната од Првата светска војна во село Жиганци

Пронајдена граната од Првата светска војна во село Жиганци
фото илустрација

На 26.11.2020 во 14:20 часот во Полициската станица Кочани, било пријавено дека на место викано „Горица“ атар на с.Жиганци при изведување градежни работи на пат, била пронајдена граната од Првата светска војна.

Истата била подигната од Дирекцијата за заштита и спасување Кочани.

Коронавирус