четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 156
home Хроника

Пронајдена е малолетничката која се водеше за исчезната

Пронајдена е малолетничката која се водеше за исчезната

Успешно заврши потрагата по изчезнатата малолетничка.

-Во врска со пријавено изчезнато 16 годишно лице објавено во Извадок од дневни настани на 13.05.2018 година, истата на 14.05. е пронајдена и вратена на фамилијата, информираат од полицијата.

Коронавирус