вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајдена дрога во затворот во Штип

Пронајдена дрога во затворот во Штип

Еден од чуварите во затворот во Штип пријавил дека во една од просториите пронашол дрога.

„На 09.09.2020 во 11.26 часот во СВР Штип, вработен од Казнено поправниот дом ,,Затвор Штип“ пријавил дека при контрола во една од просториите пронашле прашкаста материја“ соопштувааат од полиција.

Се работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021