сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Пронајдена дрога во штипско, приведени три лица

Пронајдена дрога во штипско, приведени три лица

На 22.10.2021 во 17.00 часот во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода С.И.(27), К.М.(25) и И.И.(28), сите од Штип, затоа што кај нив била пронајдена околу еден килограм марихуана, информира МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус