сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 49
home Хроника

Пронајдена дрога во Кичево

Пронајдена дрога во Кичево
илустрација

На 06.05.2021 околу 20.10 часот, полициски службеници од Пполициската станица Кичево ја лишиле од слобода Љ.М.(26) од Кичево.

При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. При вршење на претресот, Љ.М. физички нападнала полициски службеник, информира МВР.

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус