петок, 30. септември 2022. Вести денес: 117
home Хроника

Пронајдена дрога при претрес во дом на 36. годишен струмичанец: Но тоа не е сè – ќе останете шокирани кога ќе разберете што затекнале!

Пронајдена дрога при претрес во дом на 36. годишен струмичанец: Но тоа не е сè – ќе останете шокирани кога ќе разберете што затекнале!

Денеска (09.06.2021) во с.Василево, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Т.М.(36) од с.Василево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела грутчеста материја.

Исто така, при претресот во неговиот дом биле затекнати две женски лица од Радовиш, Г.О. и малолетничка, која живеела во домот со Т.М.. Со нив бил извршен разговор, а Т.М бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус