недела, 5. јули 2020. Вести денес: 78
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Пронајден залутан куршум во Скопје

Пронајден залутан куршум во Скопје

Залутано зрно било пронајдено во куќарка кај Воената полиција во касарната Илинден.

Во 22 часот и 27 минути во Полициска станица Карпош од касарна „Илинден“ било пријавено дека околу 21.00 часот на подот во монтажна дрвена куќарка во близина на објект на Воена полиција, било пронајдено залутано зрно.

Увид бил извршен.

Парламентарни избори 2020