понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 77
home Хроника

Пронајден студентот од Турција кој беше исчезнат во Македонија

Пронајден студентот од Турција кој беше исчезнат во Македонија

На 28.05.2019 година во 16:00 часот пронајден е студентот Б.М.А.(21), државјанин на Република Турција.

За него вработен во амбасадата на Турција на 25.05.2019 пријави дека се оддалечил од интернатот на Балканскиот универзитет лоциран на улицата „Прохор Пчински“ во Скопје.

Коронавирус