понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Хроника

Пронајден ракетен фрлач „зоља“ во кумановско

Пронајден ракетен фрлач „зоља“ во кумановско

Вчера во 11,00 часот во Полициско одделние Матејче, Р.С.(49) од с.Отља,кумановско, пријавил дека во близина на с.Отља, забележал рачен ракетен фрлач „зоља”, соопштија од МВР.

Известен бил јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус