среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Пронајден пиштол, приведено лице од скопско

Пронајден пиштол, приведено лице од скопско

На 20.05.2022 околу 19.15 часот пред казино на Плоштад „Македонија“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.И.(20) од с.Батинци, скопско. При преглед кај него биле пронајдени и одземени пиштол марка „ZORAKI M 906 T“ и рамка со шест куршуми калибар 7,65 мм.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус