среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Пронајден мртов маж во стан во Скопје

Пронајден мртов маж во стан во Скопје

Скопјанец пронашол мртов маж во стан во Скопје, информира полицијата. Според информации на МВР, вчера во 13:56 часот во СВР Скопје, Д.Б. пријавил дека во стан на ул. „Никола Киров Мајски“ во Скопје го пронашол починат без траги на насилство 44-годишниот З.С., кој живеел сам во станот на неговата сестра. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Коронавирус