четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 112
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пронајден мртов маж во куќа во Битола

Пронајден мртов маж во куќа во Битола

Во СВР Битола вчера во 12.5 часот било пријавено дека во куќа на улица „Стрчин“ во Битола бил пронајден починат Т.В. (49).

Како што соопшти МВР, лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.

Коронавирус