вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајден кумановецот кој беше пријавен за исчезнат

Пронајден кумановецот кој беше пријавен за исчезнат

На 15.09.2020 во 06:20 часот било пријавено дека во с.Лопате, кумановско, во близина на железничка пруга, бил пронајден Б.П.(81) од Куманово за кого на 14.09.2020 неговата ќерка З.В.(55) од с.Пепелиште, неготинско, пријавила дека се оддалечил од домот.

Локални избори 2021