сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајден кокаин, приведено лице од Тетово

Пронајден кокаин, приведено лице од Тетово

Денеска (23.07.2021) во 12.30 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Х.А.(37) од Тетово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин, дигитална вага и нож со остатоци од кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус