сабота, 28. март 2020. Вести денес: 108
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пронајден исчезнатиот малолетник од тетовско

Пронајден исчезнатиот малолетник од тетовско

Вчеравечер околу 23 часот во Гостивар бил пронајден малолетникот од тетовското село Челопек, кој на втори декември од неговиот вујко беше пријавен дека се оддалечил од домот во непозната насока.

Малолетникот вратен e во семејството, а денеска наутро (5 декември) се самопријaвил во СВР Тетово.