вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 88
home Хроника

Пронајден исчезнатиот малолетник од Битола

Пронајден исчезнатиот малолетник од Битола

На 30.06.2021 од страна на полициски службеници во Струга е пронајден С.Ј.(13) од Битола.

Тој на 29.06.2021 во Полициска станица Центар било пријавено дека се оддалечил од Јавна установа за згрижување деца – Скопје.

 

Коронавирус