понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 111
home Хроника

Пронајден хероин во Гевгелија- приведени 5 лица

Пронајден хероин во Гевгелија- приведени 5 лица

Полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР Струмица, денеска по претходно добиена судска наредба, извршија претрес на дом и помошни простории кај В.Д. (39) во Гевгелија.

При претресот биле затекнати В.Д., Н.Ј. (43), В.П. (40), М.С. (41) и Б.Џ. (36), а бил пронајден хероин и други предмети со остатоци од хероин.

Поради основи за сомневање за сторено кривично дело по чл. 215 и 216 од КЗ, лицата се лишени од слобода и спроведени во ОВР Гевгелија,а по документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

Локални избори 2021