петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајден хероин при претрес во Битола

Пронајден хероин при претрес во Битола

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола денеска (23.03.2021) по претходно издадена судска наредба од Основен суд Битола, извршија претрес во дом на С.С. (38) во Битола.

При претресот се пронајдени и одземени 26 паковки со хероин со тежина од околу 50 грама, пари и мобилен телефон. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.P

Коронавирус