петок, 29. јули 2022. Вести денес: 116
home Хроника

Пронајден експлозив во семеен дом во Крушево

Пронајден експлозив во семеен дом во Крушево

Во семеен дом на улица „Партизанска“ во Крушево вчера попладне бил пронајден експлозив.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, вчера во 16:30 часот во Полициска станица Крушево, М.Р.(64) од Словенија пријавила дека во семејниот дом на ул.„Партизанска“, во сопственост на нејзиниот починат брат Р.М. од Крушево, пронашла експлозив.

За настанот е известена Дирекцијата за заштита и спасување.

Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денот.

Коронавирус