сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајден човечки труп кај Љуботен

Пронајден човечки труп кај Љуботен

Човечки труп бил пронајден во атар на скопското село Љуботен, дознава 24 Инфо.

Веста ја потврдија од МВР. Трупот бил пронајден кај местото викано Башанец.

Станува збор за труп кој е во поодмината фаза на распаѓање.

По обдукцијата ќе биде познато како починало лицето, а се работи на идентификација на телото.

Коронавирус