сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајден битолчанецот кој исчезна пред 10 дена

Пронајден битолчанецот кој исчезна пред 10 дена

Секторот за односи со јавност при СВР – Битола соопшти дека денеска е пронајден Ѓ.С.(44) од Битола, за кого на 8 октомври околу 19:00 часот неговиот син Н.С.(19) пријавил дека се оддалечил од домот.

Од СВР – Битола не посочуваат детали за преземените активности до пронаоѓањето на Ѓ.С.