четврток, 29. јули 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Пронајден 47. годишник во безживотна состојба во сопствениот стан – телото дадено на обдукција

Пронајден 47. годишник во безживотна состојба во сопствениот стан – телото дадено на обдукција

На 29.05.2021 во 17.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека во сопствениот стан на ул.„Илинденска сага“ бил пронајден починат И.И.(47).

Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од итна медицинска помош, а увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. .

Коронавирус