вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 74
home Хроника

Професор си го одзеде животот во скопски затвор

Професор си го одзеде животот во скопски затвор

Професор кој беше под истрага за обид за силување малолетничка, си го одзел животот, дознава Алсат.

Според нашите извори, професорот се обесил со чаршав, за време на прошетката на останатите затвореници во кругот на КПУ, затвор Скопје.

Лицето С.М. беше под истрага за обид за силување на малолетно лице на возраст од 8 години.

Настанот се случи во почетокот на годинава, а во полиција го пријавила мајката на девојчето.

Локални избори 2021