петок, 30. септември 2022. Вести денес: 4
home Хроника

Продавале дрога во Градскиот парк во Скопје – приведени тројца дилери

Продавале дрога во Градскиот парк во Скопје – приведени тројца дилери

На 03.03.2021 во 20.00 часот во Градски парк во Скопје при продажба на марихуана се приведени три лица, улични дилери. При извршен претрес кај лицата А.Р.(23), А.О.(21) и 17 годишен малолетник сите од Скопје пронајдена е поголема количина на марихуана како и една дробилица.

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од КЗ “Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

Коронавирус