вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Продавал хероин – поднесена кривична пријава против 33. годишник од Кавадарци

Продавал хероин – поднесена кривична пријава против 33. годишник од Кавадарци

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против М.М.(33) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Пријавениот, на 27.06.2020 на ул.„Западен булевар“ во Кавадарци на И.П. од Кавадарци му продал хероин, а при преглед кај пријавениот, исто така, бил пронајден и одземен хероин.