петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Хроника

Продавачка од Скопје во болница- ја претепале, па ја ограбиле

Продавачка од Скопје во болница- ја претепале, па ја ограбиле

Во 21,00 часот вчера во полиција било пријавено дека во Скопје на улицата „Борис Сарафов“ во колонијална продавница, четири непознати лица извршиле разбојништво врз вработената.

На жената ѝ нанеле телесна повреда, па и земале неутврдена сум пари од дневниот промет, пренесе полицијата.

Од страна на екипа од Итна медицинска помош вработената била пренесена во Градската општа болница“8-ми Септември“, за укажување лекарска помош.

Од страна на СВР-Скопје бил извршен увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус