сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 64
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Хроника

Прободен тетовчанец итно пренесен на Клиника во Скопје

Прободен тетовчанец итно пренесен на Клиника во Скопје

Околу 17.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека пред угостителски објект на улицата „Маршал Тито“, по претходна расправија Х.П.(38) од Тетово со остар предмет го нападнал А.М.(35) од Тетово, нанесувајќи му убодна рана.

А.М. бил префрлен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Од полициски службеници од СВР Тетово на местото на настанот е пронајден иподигнат ножот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус