понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 64
home Хроника

Прободен скопјанец во парк во Чаир

Прободен скопјанец во парк во Чаир

Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје, С.Х.(39) од Скопје пријавил дека на 03.06.2021 околу 22.00 часот во парк Чаир, додека бил со Н.Ц., биле физички нападнати од А.Т., О.А. и уште едно лице, при што А.Т. со остар предмет му нанел убодна рана.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија