сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 30
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Прободен малолетник од Скопје итно однесен на Клиника

Прободен малолетник од Скопје итно однесен на Клиника

Малолетник вчера бил прободен со остар предмет во Скопје.

Во СВР Скопје било пријавено дека околу 20.00 на улицата „Крсте Мисирков“ едно лице со остар предмет му нанело повреда на малолетник, по што му била укажана лекарска помош во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020