среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 118
home Хроника

Проблемот, проблеми “раѓа”: Македонци и Бугари се испотепале на излез од Кочани

Проблемот, проблеми “раѓа”: Македонци и Бугари се испотепале на излез од Кочани

На 05.03.2021 во 18,50 часот во СВР Штип било пријавено дека на излез од Кочани кон Виница во близина на бензинска пумпа бил нарушен јавниот ред и мир помеѓу неколку лица од Македонска Каменица од една страна и Б.К.(47) и М.Ш.(33) двајцата од Р.Бугарија, од друга страна.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус