четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 138
home Хроника

Приведувања во Куманово и Велес поради пронајдена дрога при претрес кај 4 лица

Приведувања во Куманово и Велес поради пронајдена дрога при претрес кај 4 лица

На 05.06.2021 во 19.30 часот на Плоштад „Маршал Тито“ во Куманово, полициски службеници од СРВ Куманово ги лишиле од слобода А.А.(32) од Велес, С.Ј.(28) од Скопје и Т.И.(56) од Куманово затоа што при преглед кај нив била пронајдена бела прашкаста материја. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 06.06.2021 во 01.00 часот на патот Кавадарци-Мотел Дреново, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода М.К.(36) и Н.А.(34), двајцата од Кавадарци, затоа што при преглед кај нив била пронајдена бела прашкаста материја. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус