недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Приведено момче нападна полицаец ноќеска во Скопје

Приведено момче нападна полицаец ноќеска во Скопје

На 01.01.2018 година околу 03,45 часот на влезот во Полициската станица -Центар, поточно пред канцеларијата на сменоводителот, физички бил нападнат униформиран полициски службеник од страна на М.М. (1990) од Скопје.

Пријавениот го удрил полицаецот со рака во пределот на градите и лицето.

М.М  претходно бил приведен за – „нарушен ЈРМ“.

Коронавирус