вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 52
home Хроника

Приведено младо лице од Валандово, за него била распишана потерница

Приведено младо лице од Валандово, за него била распишана потерница

На 30.11.2021 во 16.30 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги – Скопје, на место викано „Горно село“, Општина Богданци, го лишија од слобода Н.А.(24) од Валандово.

За него била распишана Централна потерница за доиздржување на затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Гевгелија.

Лицето ќе биде спроведено во установата за доиздржување на казната

Коронавирус