четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Приведено лице за реметење на редот на паркингот на Клинички

Приведено лице за реметење на редот на паркингот на Клинички

По добиени сознанија за реметење на јавниот ред на паркингот на Клинички центар, од страна на полициски службеници од СВР Скопје преземени се мерки, при што е идентификуван Ф.М.(40) од Скопје. Притоа е утврдено дека на 12.01.2021 околу 10.15 часот Ф.М. го нарушил јавниот ред и мир во кругот на клиничкиот центар.

Со него е извршен разговор во полициска станица и ќе биде поднесен соодветен поднесок, а се преземаат и дополнителни мерки и активности.

Коронавирус