недела, 4. декември 2022. Вести денес: 25
home Хроника

Приведено лице во Скопје барано по потерница

Приведено лице во Скопје барано по потерница

На 22.12.2020 во 22,20 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје е приведен С.Д.(21) од Скопје, кој се барал по издадена потерница за издржување на затвор од две години, информира МВР.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Коронавирус