вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Приведено лице во Охрид – кај него била пронајдена дрога

Приведено лице во Охрид – кај него била пронајдена дрога

На 28.07.2021 во 21.25 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.К.(31) од Ресен. При контрола во патничкото возило „фолксваген голф“, со охридски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус