петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведено лице во Грчец за издржување затворска казна

Приведено лице во Грчец за издржување затворска казна

На 08.11.2020 околу 20.00 часот во с.Грчец, скопско, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле А.С.(34) од с.Грчец за издржување затворска казна.

А.С. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната. (МИА)

Коронавирус