понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 75
home Хроника

Приведено лице во Драчево за издржување на затворска казна

Приведено лице во Драчево за издржување на затворска казна

На 22.11.2021 во 17.00 часoт полициски службеници од Оперативен тим потраги Кисела Вода, во угостителски објект во нас.Драчево, го лишија од слобода С.М.(31) од Скопје.

За него била распишана потерница за издржување на казна затвор.

Тој ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Коронавирус