недела, 22. мај 2022. Вести денес: 23
home Хроника

Приведено лице по распишана потерница

Приведено лице по распишана потерница

На 18.01.2022 полициски службеници од Единицата за интервентна полиција на подрачјето на Аеродром го лишија од слобода А.С.(36) од с.Грчец, скопско. За него била распишана потерница со која се барал за доиздржување на казна затвор.

Лицето е приведено во полициска станица и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на затворската казна.

Коронавирус