среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Приведено лице од Врапчиште – кај него било пронајдено марихуана

Приведено лице од Врапчиште – кај него било пронајдено марихуана

Денеска (3.2.2021) околу 12:20 часот во гостиварско Врапчиште, полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Б.Б.(34) од гостиварско Здуње, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Б.Б. е задржан во Полициската станица Гостивар и по документирање на случајот, а во координација со Јавен обвинител, ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија