понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Приведено лице од тетовско – бил баран со потерница

Приведено лице од тетовско – бил баран со потерница

Денеска (04.02.2021) во 13:45 часот полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Тетово по распишана потерница од Основен суд Тетово, го приведоа Ј.Ќ.(41) од с. Нераште, за издржување на казна затвор во времетреање од две години и два месеци.

Лицето ќе биде предадено во Казнено-поправна установа Идризово во Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија