понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Приведено лице од Тетово, запленета дрога

Приведено лице од Тетово, запленета дрога

Денеска во 16.15 часот од страна на полициски службеници на СВР Тетово – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје е лишен од слобода З.Х.(48) од Тетово, бидејќи кај него при извршен преглед е пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

З.Х. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 по Кривичниот законик.

Коронавирус