вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 50
home Хроника

Приведено лице од струшко за издржување на затворска казна

Приведено лице од струшко за издржување на затворска казна

На 14.01.2022 во селото Праленик, општина Центар Жупа, од страна на полициски службеници од ОВР Дебар е приведен Е.Ј.(35) од селото Праленик. За него била издадена наредба од Основниот суд во Дебар, со која се барал за издржување казна затвор.

Е.Ј. е спроведен во Казнено-поправната установа „Затвор-Струга“ за издржување на казната.