четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Приведено лице од скопско за издржување казна затвор од три години

Приведено лице од скопско за издржување казна затвор од три години

На 20.06.2022 во 16.45 часот во с.Семениште, општина Сарај, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода М.А.(67) од с.Семениште.

Тој бил баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело по член 123 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Коронавирус