вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведенo лице од Скопје за издржување затворска казна

Приведенo лице од Скопје за издржување затворска казна

На 11.02.2021 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле Џ.И.(32) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Лицето било спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ЕУРО 2020

Македонија